- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyVíte, v jakém pořadí nanášet jednotlivé druhy kosmetických výrobků?

Víte, v jakém pořadí nanášet jednotlivé druhy kosmetických výrobků?

-

V dnešním článku jsme se vyškolené kosmetičky Mgr. Marie Mikolášová ptali, jak si vyskládat ideální #skincare rutinu.

Kvalita nad kvantitu

Nejdůležitější je mít pořádnou základní rutinu v péči o svou pleť. Ráno a večer si pořádně vyčistit pleť v duchu méně je více. Večer je vhodné pleť pořádně očistit od špíny, make up, smogu, prachu čistící pěnou nebo mlékem, podle typu pleti. Mléko není vhodné na mastnou pleť. Dočistit pleť pleťovou vodou. Micelárky nejsou vhodné absolutně na pleť dlouhodobě, hlavně ty komerční značky. Třeba je vždy důkladně smýt teplou vodou a vytonizovať. Používat je pouze namísto odličovače, pokud je to nutné. Podle mého názoru, stačí pleť čistit večer. Ráno od metabolitů třeba pleť důkladně očistit také, ale mnohdy postačí teplá čista voda a pleťová voda.

Po pleťové vodě následuje na obličej sérum. Přes den ho třeba vždy aplikovat pod krém. Sérum na den nikdy samo nestačí. Vždy je třeba na něj dát krém. Na večer stačí samotné sérum. Někdy je to i lepší. Sérum je takové lehčí, proniká hlouběji do pokožky, je koncentrovanější a v noci stačí, když je pokožka zcela odlehčená, ať vše může pracovat tak, jak má.

Po séru následuje vždy krém. Různé značky mají krémy rozděleny na různé druhy. Podle věku, podle typu pleti, denní, večerní. U některých značek třeba krémy rozeznávat i podle ročního období. Píšu ale o profesionálních, salónních krémech. Vždy je nejlepší používat krém podle aktuálního stavu a typu pleti.

Všeho moc škodí, a proto si nadměrným čištěním můžete zcela zničit ochranný lipidový a kyselý obal na pleti. A to je docela „průšvih“.

Mohlo by vás zajímat Odbornice upozorňuje: Nefénujete si vlasy, neboť jejich to ničí? Děláte chybu!

SPF je #musthave, s peelingem jen opatrně

Ráno na krém se může dávat spf faktor. Vždy je lepší si dávat samostatný. Tedy, záleží to dost i od značky. Ale faktor v make upu nestačí určitě, když už si na tom potrpíte.

Krém, sérum se nikdy nedává na oční okolí. Na co ženy většinou zapomínají, a přitom by to měla být součást denno denní ranní i večerní rutiny. Krém na oční okolí. Já osobně si ho dávám vždy i na víčko, a vždy si ho zapracovat alespoň pár sekund masáží a poklepy. Stejně i krém na obličej. Masáž plus poklepy.

Zničením ochranných vrstev si pleť nejen poškodíme, ale ještě budeme vypadat i starší.
Doplňková péče jsou peelingy a různé masky. Masky však nejdou do hloubky pokožky, pracují pouze na povrchu. Také není vhodné si dávat každý den nějakou masku, nebo to kombinovat „miš maš“. I přílišnou péčí si umíme dost ublížit na pleti. Zničením ochranných vrstev si pleť nejen poškodíme, ale ještě budeme vypadat i starší. Podle mého skromného názoru je důležitý dlouhodobý efekt. V 40 vypadat na 30, ne v 20 mít pleť jako v 18ti. To cílem kvalitní kosmetiky a rutiny není. I když to my ženy máme mnohdy jaksi obrácené. Stejně je nejlepší mít pokožku krásnou, hydratovanou a zdravou.

Peelingy jsou samostatná kapitola a absolutně nedoporučuji jakýkoliv peeling dělat několikrát do týdne. Stačí jen 1-2 x do měsíce podle typu pleti. Různé kyseliny ani na pleť v domácím prostředí nepatří. Já osobně s kyselinami v salonu ani nepracuji a výsledky mam přece jen skvělé. Opatrně. Jednou spálená kůže si to už bude pamatovat. Preexfoliovaná pleť je momentálně jaksi trend na sociálních sítích. Je to velký přešlap, který si naše pleť bude pamatovat už stále. Kůže je největším orgánem na našem těle. Věděli jste to? A ještě má i obrannou a vylučovací funkci. Je třeba se o ni starat co nejlépe. Když bude zdravá, neporušená na povrchu, bude zdravá, mladá a hydratovaná iv škáře, v podkoží. A to je cíl rutiny. Mít krásnou, zdravou pokožku.

Pro více tipů můžete Majku sledovat i na její Instagram kozmetika_mayush_beauty_care.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img