- Reklama -magazín
HomePro ženy10 tipů, jak se přenést přes rozchod a zahojit si zlomené srdce

10 tipů, jak se přenést přes rozchod a zahojit si zlomené srdce

-

Během lockdownu jsme mohli ve vztahové sféře spatřit dva nejvýraznější „trendy“. Jedny si začali zakládat rodiny a ti druzí, méně šťastní, bohužel dlouhodobou izolaci a následnou „ponorku“ neustálí a rozhodli se jít od sebe. Pokud patříte do druhé skupiny a momentálně zápasíte s pocity samoty, neštěstí, depresí či nepřekonatelného smutku, nezoufejte. Všechny jsme si tím někdy prošli a garantujeme vám, že ačkoli nyní se to zdá jako ta největší tragédie, projde to. A s těmito našimi tipy dokonce mnohem rychleji, než byste čekali.

Zaměstnejte se, rozptylte se, udělejte vše pro to, abyste neměli čas ani prostor na něj myslet

Pokud budete nečinně ležet, do němoty poslouchat romantické slaďáky a plakat do polštáře, k ničemu pozitivnímu to nepovede. Jediný způsob, jak na někoho nebo něco přestat myslet, je zaměřit svou pozornost na něco úplně jiného, ​​nové, vzrušující. Je jedno, jestli to budou drobnosti jako úklid celého bytu, vytřídění šatníku, vyzkoušení nového receptu nebo předělávka v domácnosti, kterou jste dlouho odkládali, zda splnění dávno zapomenutého novoročního předsevzetí začít běhat či pravidelně cvičit – základem je, aby to absolutně zaměstnalo vaši pozornost. Vyberte si nějaké nové kreativní hobby, zapište se na hodiny tance či skupinového cvičení nebo se jen jednoduše naučte nějaký zajímavý účes, make up či recept podle videa na internetu. Uděláte něco užitečného, ​​něco nového se naučíte, budete mít ze sebe dobrý pocit a alespoň na pár minut nebudete myslet na to, jak moc vám chybí (opravdu chybí ..?) Váš ex.

Stanovte si jasné hranice – s ním i sama se sebou

Hranice a jasná pravidla jsou základ. Ne, nestretávajte se s ním, když vám to trhá srdce ani si nenamlouvejte, že když zůstanete „kámoši“, po chvíli si uvědomí, jak moc mu chybíte a neví bez vás zit. Pro něco jste se rozešli a jen málokdy se vyplatí vstupovat dvakrát do téže řeky. Přestože existují páry, které i po rozchodu setrvali v kamarádském vztahu, určitě alespoň na začátek doporučujeme kontakt zcela přerušit. Alespoň do doby, dokud to přebolí a „vyléčíte se“. Nezůstávejte však ani úplně sama. Setkávejte se se svými přáteli, rodinou, blízkými nebo klidně vyrazte na kávu i s nějakým neznámým fešáka. Nikdo neříká, že se máte rovnou vrhnout do dalšího vztahu, avšak jakýkoliv nový podnět či setkání se zajímavým člověkem vás může obohatit a povzbudit.

Vyhraďte si čas na smutek, pláč, hněv, či cokoliv jiného, ​​co právě pociťujete

Slyšeli jste už o technice, kdy věnujete během dne například 10 minut, kdy si tak dobře od srdce zanadával, popláčete, postěžoval si zda politovat? Perfektně to funguje i po rozchodu. Avšak buďte důsledná – pokud si řeknete 10 minut, tak to bude 10 minut a ani o vteřinu víc. Výborně funguje, pokud všechny negativní pocity sepíšete na papír a následně jej roztrháte nebo spálíte. Možná to zní směšně, ale my lidé odjakživa fungujeme „rituálovo“ a tak i taková drobnost dokáže někdy člověka výrazně posunout vpřed.

Dovolte si nadále něco ke svému bývalému cítit

Je naprosto v pořádku, že vám chybí, je vám za ním smutno a najednou pláčete i za tím, co vám běžně na něm neskutečně vadilo. Taková je bohužel lidská mysl. Jednou dva potlačí vše negativní, vykreslí vám vzpomínky v krásnějších barvách a vy začnete pochybovat, proč jste se vlastně rozešli. Dovolte si jakékoliv pocity a emoce, které přijdou. Je to v pořádku. Strávili jste s ním určitou část života, byli jste si velmi blízcí a tak by bylo zvláštní, kdyby jste se z toho bez mrknutí oka otřásly a šli dál. Postupně začnou tyto vzpomínky blednout a vy se budete cítit lépe, snadněji, volnější. Zde však skutečně platí jen jediné a to fakt, že čas vše vyléčí.

Zapracujte na sebelásce a dopřejte si spoustu času sama pro sebe

Ponořte se do horké vany (nejlépe s epsomskou, magnéziovou nebo levaduľovou solí), dejte si masku na obličej, zapalte vonnou svíčku a vypněte. Pusťte si k tomu nějakou vedenou meditaci a alespoň na pár minut se soustřeďte jen na svůj dech a přítomný okamžik. Nezačínejte se zanedbávat, právě naopak. Kupte si něco hezkého na sebe, dejte si tetování, pokud jste po něm dlouho toužili, vyzkoušejte nový střih vlasů či make up. Ne nadarmo se říká, že co nový partner, to nový image. Dopřejte si cokoliv, co vám dělá radost, hýčkejte se a udělejte ze sebe tu nejlepší verzi sebe samé.

Dejte za tím tlustou čáru a pohněte se dále

Pokud vám nepomohlo vypsání se a následné spálení svých pocitů, je tu ještě jedna, velmi silná, emotivní no účinná možnost. Napište svému ex list. Vypište se ze všeho, co máte na srdci, řekněte nevyřčené, uzavřete věci, které visí ve vzduchu. To, zda ho odešlete, je jen na vás, někdy přijde pocit uvolnění a volnosti už po samotném napsání.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img