- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyPleť bez vrásek a klouby pevné jako skála. Jak toho docílit?

Pleť bez vrásek a klouby pevné jako skála. Jak toho docílit?

-

Mít krásnou, pevnou a mladistvě vypadající pleť i v pokročilém věku, a také klouby zdravé jako ve dvaceti letech, je přáním nejednoho z nás. V dnešní době, kdy je vše jednoduše přístupné, můžeme výše zmíněné potíže oddálit o spoustu let, lze toho celkem úspěšně docílit, a to jednoduchým způsobem. Přesněji řečeno – kolagenem. Jedná se o bílkovinu, tedy základní prvek pojivových tkání v našem těle. Kolagen si tělo tvoří samo, ale bohužel ne navždy. Jak podpořit jeho tvorbu?

Bez kolagenu rychle stárneme

Není nikterak složité poznat, že na těle, ale i v těle chybí kolagen. Zevnitř se mohou dostavit bolesti kloubů, ale také potíže s jejich hybností. Avšak, to je pouze nejznámější příznak jeho nedostatku. Chybějící kolagen se umí ohlásit i špatnou funkcí střev, jater či dokonce špatnou pamětí. Je možné postřehnout vyšší hladinu cholesterolu a srdeční onemocnění. 

Zevnějšek nás při jeho nedostatku může upozornit lámavostí nehtů, vlasů, a především pokožka již není tak krásně pružná a vitální, jako byla kdysi. A co hůře? Krémování krémy za tisíce opravdu nepomůže. V takovém případě, kdy nechcete riskovat injekční formu vyplnění vrásek, jsou doplňky stravy, tedy kolagen na pleť, velkým, a především efektivním pomocníkem.

Podpora produkce kolagenu je důležitá

Lze říci, že do 25 roku se kolagen tvoří ve velké míře. Následně je již dobré, aby byl doplňován. A to buď doplňky nebo pokud jste si jistí, že ho zvládnete doplnit stravou, učiňte tak. Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na vitamín C, vaječný bílek, hovězí maso, mléčné výrobky a sýry. Dále jahody, papriky, ostružiny, borůvky, zelí, cibule, brokolice, růžičková kapusta a červená řepa.

Je ale nutno podotknout, že komu do vínku nebyla darována mladistvá pleť, bohužel strava nebude dostačující. Především po čtyřicátém roce života, již několik hodin tažený hovězí vývar nebude dostatečným zdrojem. V takovém případě doporučujeme porozhlédnout se po kvalitním doplňku stravy. Je ale třeba rozhledu, abyste koupili ten správný. Nekupujte ten, který obsahuje mizivé množství kolagenu. Nebo také ten produkt, který obsahuje aditiva. Čisté produkty jsou vždy ty nejlepší. V dnešní době je odborníky, ale již i uživateli doporučován čistý kolagen s kyselinou hyaluronovou v hydrolyzované formě pro dokonalou rozpustnost, vstřebatelnost, ale také využitelnost tělem.  

Mohlo by Vás zajímat

spot_img