- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyJaké vybavení potřebuje každý cyklista?

Jaké vybavení potřebuje každý cyklista?

-

Jste nováčkem ve šlapání do pedálů? Rozhodli jste se, že vám cyklistika pomůže shodit přebytečná kila? Anebo jste začali jezdit do práce na kole, protože jsou drahé pohonné hmoty? My vám přinášíme tipy na to, co by měl mít každý cyklista ve výbavě.

Je jedno, zda vlastníte kolo klasické, anebo elektrokolo, vždy byste měli myslet hlavně na bezpečnost. Pořiďte si helmy, brýle a chrániče MET nejen vy, ale především svým dětem.  Důležitá jsou také světla – dopředu bílé a dozadu červené. Chybu neuděláte, když kolo opatříte dalšími reflexními prvky.

Velmi efektivně vypadají reflexní tyčky, které jde nacvakat do výpletu na kole, při nasvícení jsou vysoce efektivní – auto jedoucí z boku vás nemá šanci přehlédnout. Světla a odrazky SIGMA předepisuje vyhláška, ale čím více reflexních prvků budete mít, tím lépe. Většinou má na sobě i cyklistické oblečení na sobě nějaké ty reflexní nášivky. I většina helem na kolo se vyrábí se světýlkem. 

zdroj: https://pixabay.com/

Pro milovníky pohodlí

Pokud nechcete, aby vás z delších tras bolel zadeček a pánevní kosti a kostrč, doporučujeme vám, abyste si pořídili vyztužené kraťasy na kolo (případně dlouhé kalhoty na kolo – podle počasí).  Speciální kraťasy na kolo je možno nosit samostatně, pokud se necítíte dobře, můžete je schovat pod volné šortky. Zkušení cyklisté nedoporučují pod tyto šortky nosit spodní prádlo – to necháme raději na vás.

Pohodlnější jízdu si užijete, pokud budete mít cyklistické rukavice. Nebudou se vám potit ruce, polstrování na dlaních zaručí, že vás druhý den po cyklovýletu nebude bolet zápěstí.

Chcete být styloví?

Pak investujte do kompletního cyklistického dresu. Na rozdíl od bavlněného trička vám zaručí, že se nezpotíte a nebude vám kvůli tomu pak chladno. Moderní materiály cyklistických dresů jsou vyrobeny tak, že vás dokáží v horku „ochladit“ a v chladu „zahřát“, mají tak oproti obyčejnému oblečení výhodu. Trika od dresů jsou vyráběna s klasickou kapsičkou na zádech, do které schováte klíče a mobilní telefon. Ve spojení s cyklistickými kraťasy vypadá navíc takový komplet velmi stylově a tak budete na cyklostezce k nepřehlédnutí. 

Nezapomínejte na hydrataci

Nezapomeňte ani na dostatečný pitný režim. Na kole byste měli mít držák na láhev, do které si umístíte dostatek pití na celou trasu. I cestou z práce můžete dostat žízeň.  Na delší trasy oceníte batohy s rezervoáry, či bidony.

Previous articlePleť bez vrásek a klouby pevné jako skála. Jak toho docílit?
Next articleSvatba i další společenské události v srdci přírody

Mohlo by Vás zajímat

spot_img