back to top
- Reklama -magazín
HomeRady a NávodySyndrom vyhoření je tichý zabiják

Syndrom vyhoření je tichý zabiják

-

Platforma Mindwell, zaměřená na péči o duševní zdraví, rozšiřuje svou nabídku o program pro zvládání syndromu vyhoření. Program, dostupný online, je hrazen ZP MV ČR a Mindwell usiluje o to, aby se do financování programu zapojily i další pojišťovny.

Charakteristické pro syndrom vyhoření je vyčerpání a únava, pocity ztráty smyslu veškerého počínání, neefektivity a zvýšeného cynismu. Podle kvalifikovaných odhadů se v Česku s tímto problémem potýká až 20 procent populace.Program Syndrom vyhoření od Mindwellu pracuje na principech kognitivně-behaviorální terapie a zahrnuje 7 modulů, které se postupně otevírají a tematicky navazují. Každý modul obsahuje psychoedukaci, techniky KBT a interaktivní cvičení. Klient má prostor na popis své situace a na dotazy, na které mu do 7 dní odpoví terapeut.

Výhody online terapie

Online terapie nabízí řadu benefitů:

  • Dostupnost: Program je dostupný odkudkoliv, kde je internetové připojení.
  • Diskrétnost: Klient má pocit soukromí a komfortu ve vlastním prostředí.
  • Flexibilita: Klient si může program rozdělit dle svých časových možností.
  • Anonymní dotazy: Klient má možnost klást dotazy anonymně.

„Zajištění pohody zaměstnanců a poskytování příležitostí k péči o jejich fyzické i duševní zdraví by mělo být klíčovou prioritou každé organizace. Lidé tráví průměrně třetinu života v práci, což představuje až 90 tisíc hodin v zaměstnání. Vytvoření podpůrného a zdravého pracovního prostředí může významně přispět nejen k jejich celkové spokojenosti a produktivitě,“ dodává k problematice spoluzakladatelka a výkonná ředitelka projektu Mindwell Jelena Holomany.

Data potvrzují vážnost problému
Výzkumy ukazují, že syndrom vyhoření má kvantifikovatelné negativní dopady na pracovní výkon zaměstnanců. Například zdravotní sestry s vysokou mírou vyhoření měly až 3,2krát větší pravděpodobnost špatného hodnocení pracovního výkonu svými nadřízenými v porovnání s těmi, které nevykazovaly známky vyhoření (BioMed Central). Data z dalších výzkumů uvádějí, že pracovní výkon zaměstnanců trpících vyhořením může klesnout až o 30 procent.
„Když člověk dosáhne poslední fáze syndromu vyhoření, doporučuje se mu nejen nevracet se do práce, kde vyhořel, ale také změnit odvětví, ve kterém se pohybuje,“ upozorňuje profesor Ján Praško, autor terapeutických programů Mindwell.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img